Вікіпедія:Проєкт:Тематичний тиждень/Тиждень Черкащини 2018
→ Тиждень Чернівеччини 2018 | ТИЖДЕНЬ ЧЕРКАЩИНИ 2018 | → Тиждень Танзанії |
Назва Тижня: Тиждень Черкащини 2018
Обґрунтування Тижня: З часу проведення останнього тижневика Черкащини пройшло майже 2 роки, тому пропоную вкотре згуртуватися над написанням і покращенням статей про Черкаський край. Серед запропонованих тем до написання — статті, які мають відповідники у російській, англійській, польській та німецькій Вікіпедіях. До покращення запропоновані статті, які мають найбільшу відвідуваність у різних мовних розділах, але все ще не мають відповідного до їхньої популярності стану. Також зазначені короткі статті, що потребують розширення, і статті, твердження яких не підкріплені джерелами.
Окрім створення й покращення статей, пропоную долучитися до впорядкування відповідної категорії на Вікісховищі з подальшим ілюструванням статей про регіон якісними зображеннями. Крім цього, запрошую патрульних пройтися по статтях про Черкащину, щоб виправити всі найбільш кричущі помилки й позначити такі статті «перевіреними».
Період: 16 — 29 липня 2018
Таблиця учасників і статей тижня
[ред. код]Статті до створення
[ред. код]Географія
[ред. код]Місцевості
[ред. код]- Яблуневий (Черкаси) Зроблено
Об'єкти ПЗФ
[ред. код]- Канівські гори (заповідне урочище) Зроблено
Річки
[ред. код]Вулиці
[ред. код]Вулиці Сміли
[ред. код]Вулиці Умані
[ред. код]- Вулиця Анатолія Слонського (Умань)
- Вулиця Грушевського (Умань)
- Вулиця Заводська (Умань)
- Вулиця Пролетарська (Умань)
- Вулиця Східна (Умань)
- Вулиця Челюскінців (Умань)
Вулиці Черкас
[ред. код]- Вулиця Братів Чучупаків (Черкаси)
- Узвіз Грецький (Черкаси)
- Провулок Комунальний (Черкаси)
- Вулиця Лісова (Черкаси)
- Вулиця Олексія Панченка Зроблено
- Вулиця Самійла Кішки (Черкаси)
- Вулиця Татинецька (Черкаси)
Флора
[ред. код]Фауна
[ред. код]Історія
[ред. код]- Тальянки (пам'ятка археології) Зроблено
- Археологія та рання історія Черкас
- Дверен Зроблено
- Канівське староство
- Смілянський повіт
- Битва під Каневом (1918) Зроблено
- Стеблівський район
- Полківнича
- Селище (Канівський район)
- Ухожа
- 2010-ті в Черкасах
- 19-та піхотна дивізія (Російська імперія)[ru]
- Поль Іван Лаврентійович[ru]
Економіка
[ред. код]- Кам'янський машинобудівний завод (Україна) Зроблено
- Черкасиелеватормаш Зроблено
- Черкаський автомобільний ремонтний завод Зроблено
- Черкаський консервний комбінат Зроблено
Транспорт
[ред. код]Залізничний транспорт
[ред. код]Освіта
[ред. код]Політика
[ред. код]Партії
[ред. код]Районні ради
[ред. код]- Драбівська районна рада
- Жашківська районна рада
- Золотоніська районна рада
- Канівська районна рада
- Уманська районна рада
ЗМІ
[ред. код]В'язниці
[ред. код]Культура
[ред. код]- Краєзнавча премія імені Михайла Максимовича Зроблено
- Тарасова Гора (мотофестиваль)
- Шевченківські дні
Література
[ред. код]Музеї
[ред. код]- Див. червоні посилання в статті Музеї Черкаської області, а також дуже неповні статті (напр., Лисянський історичний музей)
- Городищенський краєзнавчий музей Зроблено
- Городищенський літературно-меморіальний музей Івана Ле
- Звенигородський краєзнавчий музей
- Кам'янський державний історико-культурний заповідник
- Медведівський краєзнавчий музей Зроблено
- Суботівський історичний музей Зроблено
- Музей історії села Старосілля
- Золотоніський краєзнавчий музей імені М. Ф. Пономаренка Зроблено
Релігія
[ред. код]Спорт
[ред. код]Волейбол
[ред. код]- Суперкубок України з волейболу серед чоловіків 2017[it]
- Суперкубок України з волейболу серед жінок 2017
Персоналії
[ред. код]Архітектори
[ред. код]- Єгуда Магидович Зроблено
- Шкляр Віталій Сергійович Зроблено
Військові
[ред. код]- Васюра Григорій Микитович Зроблено
- Александр Данєляк[pl]
- Сквирський Лев Соломонович Зроблено
- Урицький Семен Петрович Зроблено
Геральдисти
[ред. код]Журналісти
[ред. код]Кінематографісти
[ред. код]- Кам'янецький Михайло Абрамович Зроблено
- Фрейліх Семен Ізраїлевич Зроблено
Конструктори
[ред. код]- Горлицький Лев Ізраїлевич Зроблено
Медики
[ред. код]- Мирослав Віталі Зроблено
- Євгенія Левицька Зроблено
Музиканти
[ред. код]Піаністи
[ред. код]- Руслан Сирота (музикант)
- Яша Співаковський[ru]
- Вікторія Швіглікова
- Ямпольський Володимир Юхимович[en]
Скрипалі
[ред. код]- Полякін Мирон Борисович Зроблено
- Школьнікова Неллі Юхимівна Зроблено
Співаки
[ред. код]- Лагода Наталія Василівна Зроблено
Науковці
[ред. код]- Анциферов Микола Павлович Зроблено
- Северин Галензовський Зроблено
- Данилов Георгій Костянтинович[en]
- Юзеф Єжовський
- Якоб Лещинський Зроблено
- Макушок Маркел Омелянович Зроблено
- Портенко Леонід Олександрович Зроблено
- Рейфман Павло Семенович Зроблено
- Чекман Валерій Миколайович Зроблено
Перекладачі
[ред. код]- Шнайдерман Борис Соломонович Зроблено
Письменники
[ред. код]- Натан Агмон Зроблено
- Губер Борис Андрійович Зроблено
- Словін Леонід Семенович Зроблено
- Моше Смілянський[en]
- Шамрай Микола Якович
- Штейгер Анатолій Сергійович Зроблено
Політики
[ред. код]- Вераксін Олександр Сергійович Зроблено
- Горбенко Леонід Петрович Зроблено
- Цві Єгуда Зроблено
- Ельцин Борис Михайлович Зроблено
- Жуков Костянтин Павлович
- Кальченко Степан Власович
- Каменський Михайло Давидович Зроблено
- Вітольд Ляссота Зроблено
- Берт Рамельсон
- Зєев Шефер Зроблено
- Моше Смілянський[en]
- Діденко Олексій Миколайович[ru]
Канівські старости
[ред. код]Черкаські старости
[ред. код]- Єжи Вишневецький Зроблено
- Микола Кисіль
- Юзеф Халецький Зроблено
- Фабіан Казимир Шанявський Зроблено
Революціонери
[ред. код]Працівники НКВД
[ред. код]Релігійні діячі
[ред. код]Православ'я
[ред. код]- Назарій (Лавриненко) Зроблено
Юдаїзм
[ред. код]Розвідники
[ред. код]- Марк Зборовський Зроблено
Скульптори
[ред. код]Спортсмени
[ред. код]Баскетболісти
[ред. код]- Надирова Тетяна Павлівна Зроблено
Велогонщики
[ред. код]Волейболісти
[ред. код]Гандбольні тренери
[ред. код]Гребці
[ред. код]- Розгон Надія Іванівна Зроблено
- Шапочка Юрій Павлович Зроблено
Плавці
[ред. код]- Ткаченко Володимир Валентинович Зроблено
Футболісти
[ред. код]- Олександр Артемов Зроблено
- Франц Атбаш'ян Зроблено
- Хамза Багапов Зроблено
- Олександр Баленко Зроблено
- Олександр Берковський Зроблено
- Юрій Бондарєв Зроблено
- Сергій Вознюк Зроблено
- Юрій Гетьман Зроблено
- Микола Грінченко Зроблено
- Анатолій Дейнеко Зроблено
- Валентин Дементьєв Зроблено
- Віктор Дубино Зроблено
- Олександр Єжаков Зроблено
- Спартак Жигулін Зроблено
- Ігор Карась Зроблено
- Олександр Князєв Зроблено
- Рудольф Козенков Зроблено
- Олександр Лисковець Зроблено
- Андрій Михайлов Зроблено
- Сергій Нкітін Зроблено
- В'ячеслав Нужний Зроблено
- Руслан Новіков Зроблено
- Олег Патяк Зроблено
- Олександр Піскун Зроблено
- Микола Подлєсний Зроблено
- Михайло Порошин Зроблено
- Станіслав Сухина Зроблено
- Віталій Старовік Зроблено
- Султанов Павло Володимирович[ru]
- Олександр Толстой Зроблено
- Олег Томашевський Зроблено
- Станіслав Тюленєв Зроблено
- Григорій Фощій Зроблено
- Ілля Чулак Зроблено
- Ігор Чуприна Зроблено
- Сергій Шашкевич Зроблено
- Олександр Шеметєв Зроблено
- Ігор Щербина Зроблено
- Андрій Юрченко Зроблено
- Василь Яцишин Зроблено
Хокеїсти
[ред. код]Шахматисти
[ред. код]- Гельбак Григорій Олександрович Зроблено
- Майзеліс Ілля Львович Зроблено
Статті до поліпшення
[ред. код]Найпопулярніші статті
[ред. код]Число після назви статті показує кількість переглядів у відповідній мовній версії за минулий 2017 рік
Українська
[ред. код]-
Тарас Шевченко, 602 тис.
-
Олег Винник, 277 тис.
-
Богдан Хмельницький, 218 тис.
-
Трипільська культура, 169 тис.
-
Іван Нечуй-Левицький, 106 тис.
-
Михайло Старицький, _ тис.
-
Кобзар, 74 тис.
-
Коліївщина, 58 тис.
-
Петро Дорошенко, 57 тис.
-
Список творів Тараса Шевченка, 47 тис.
-
Умань, 46 тис.
-
Черкаська область, 46 тис.
-
Олександр Скічко, 45 тис.
-
Володимир Рутківський, 36 тис.
-
Географічний центр України, 35 тис.
-
Гайдамаки, 32 тис.
-
Максим Залізняк, 29 тис.
Російська
[ред. код]-
Іван Піддубний, 391 тис.
-
Володимир Мединський, 203 тис.
-
Мойсей Урицький, 99 тис.
-
Іван Черняховський, 98 тис.
-
Володимир Остапчук, 81 тис.
Англійська
[ред. код]-
Корсунь-Шевченківська операція, 42 тис.
-
Кароль Шимановський, 39 тис.
-
Святослав Михайлюк, 33 тис.
-
Мар'янс Пахарс, 22 тис.
Короткі статті
[ред. код]- Цибенко Павло
- Чигиринська змова
- Шарпівське городище
- Шевченко Людмила Прокопівна
- Толок Володимир Тарасович
- Фінаровський Григорій Абрамович
- Фіщенко Олексій Федорович
- Слюсаренко Федір Павлович
- Собківське поселення
- Стеценко Василь Кіндратович
- Сушківське поселення
- Тереверко Георгій Семенович
- Лисянський полк
- Прапор Черкаської області
- Капустянський скарб
- Кравчук Олександр
- Не нарікаю я на Бога
- Лавров Федір Іванович
- Портрет дівчини з собакою роботи Тараса Шевченка
- Мотрин Монастир (картина)
Без джерел
[ред. код]- Катеринівська загальноосвітня школа (Черкаська область)
- Шпігало Володимир Єрофійович Зроблено
- Ребедайлівка Зроблено
- Єлизаветка Зроблено
- Шубині Стави Зроблено
- Папужинці Зроблено
- Хутори (Черкаський район) Зроблено
- Товмач (Шполянський район) Зроблено
- Історія села Головківки (Чигиринський район)
- Демиденко Андрій Макарович
- Артеменко Володимир Микитович
- Саченко Михайло Григорович
- Рудченко Юрій Іванович Зроблено
- Золотоніська спеціалізована школа № 1 Зроблено
- Азот (волейбольний клуб) Зроблено
- Перша міська гімназія міста Черкас Зроблено
- Вулиця Пушкіна (Умань)
- Леськівський район
- Медведка (притока Тясмину)
- Криве озеро (Канівський район)
Створені статті
[ред. код]В обговорення створених статей, будь ласка, додавайте шаблон {{Cherkasy2018-week-new}}. Посилання на створені статті додавайте у цей перелік |
До початку Тижня
[ред. код]- 9 липня
- Артемов Олександр Володимирович
- Атбаш'ян Франц Аркадійович
- Багапов Хамза Абдулович
- 11 липня
- Баленко Олександр Олександрович
- 12 липня
- Берковський Олександр Михайлович
- 13 липня
- Бондарєв Юрій Олексійович
- 14 липня
- Вознюк Сергій Васильович
- Коваленко Степан Ігнатович
- 15 липня
- Гетьман Юрій Олексійович
З початку тижня
[ред. код]- 16 липня
- Городищенський краєзнавчий музей
- Лагода Наталія Василівна
- Вераксін Олександр Сергійович
- Дверен
- Єгуда Магидович
- Шкляр Віталій Сергійович
- Натан Агмон
- Ян Немирович П'єнько
- Марк Зборовський
- Грінченко Микола Володимирович
- 17 липня
- Дейнеко Анатолій Вікторович
- Дементьєв Валентин Васильович
- Анциферов Микола Павлович
- Бубирова гребля
- 18 липня
- Васюра Григорій Микитович
- Назарій (Лавриненко)
- Суботівський історичний музей
- Дубино Віктор Прокопович
- Єжаков Олександр Олександрович
- Жигулін Спартак Володимирович
- 19 липня
- Чекман Валерій Миколайович
- Ельцин Борис Михайлович
- Цві Єгуда
- Карась Ігор Миколайович
- Тальянки (пам'ятка археології)
- Князєв Олександр Павлович
- 20 липня
- Словін Леонід Семенович
- Козенков Рудольф Костянтинович
- Портенко Леонід Олександрович
- Лисковець Олександр Петрович
- Михайлов Андрій Михайлович
- Золотоніський краєзнавчий музей імені М. Ф. Пономаренка
- Краєзнавча премія імені Михайла Максимовича
- Рейфман Павло Семенович
- Герб Золотоноші
- Прапор Золотоноші
- Яблуневий (Черкаси)
- Нікітін Сергій Петрович
- Нужний В'ячеслав Олександрович
- 21 липня
- Урицький Семен Петрович
- Пономаренко Михайло Федорович
- Черкаський консервний комбінат
- Якоб Лещинський
- Каменський Михайло Давидович
- Вітольд Ляссота
- 22 липня
- Старовік Віталій Вікторович
- Толстой Олександр Вікторович
- Битва під Каневом (1918)
- Битва під Каневом
- Свято-Троїцька церква (Гельмязів)
- Тарасова калина
- Канівські гори (заповідне урочище)
- 23 липня
- Медведівський краєзнавчий музей
- Полякін Мирон Борисович
- 24 липня
- Малий енциклопедичний словник Корсунщини
- Сквирський Лев Соломонович
- Дитячий парк м. Звенигородка
- Надирова Тетяна Павлівна
- Прапор Ватутіного
- 25 липня
- Гросман Раїса Львівна
- Сквер на площі 700-річчя міста
- Конельське болото (заказник)
- Губер Борис Андрійович
- 26 липня
- Острів Зелений (Корсунь-Шевченківський)
- Юзеф Халецький
- Фабіан Казимир Шанявський
- 27 липня
- Школьнікова Неллі Юхимівна
- Мирослав Віталі
- Євгенія Левицька
- 28 липня
- Майзеліс Ілля Львович
- Гельбак Григорій Олександрович
- Шнайдерман Борис Соломонович
- Шліфер Шлойме Міхелевич
- 29 липня
- Горбенко Леонід Петрович
- Фрейліх Семен Ізраїлевич
- Кам'янецький Михайло Абрамович
Після початку Тижня
[ред. код]- 31 липня
- Москаленко Валентин Іванович
- 29 серпгя
- Зєев Шефер
Поліпшені статті
[ред. код]В обговорення поліпшених статей, будь ласка, додавайте шаблон {{Cherkasy2018-week-improve}}. Посилання на покращені статті додавайте у цей перелік |
До початку Тижня
[ред. код]- 14 липня
З початку тижня
[ред. код]- 18 липня
- Папужинці
- Хутори (Черкаський район)
- Товмач (Шполянський район)
- Рудченко Юрій Іванович
- 19 липня
- Золотоніська спеціалізована школа № 1
- Азот (волейбольний клуб)
- Перша міська гімназія міста Черкас
- 20 липня
- Золотоноша
- 21 липня
- Городищенський район
- 22 липня
- Драбівський район
- 23 липня
- Канівські куести
- Вікіпедія:Вікі любить Землю/Черкаська область
- Веселий шпиль
- Школа (пам'ятка природи)
- Монахове провалля
- Довжик (заповідне урочище, Черкаська область)
- Гора «Пастушка»
- Гора «Дівиця»
- 24 липня
- Лиса гора (Канів)
- Гудзівський заказник
- Сквер «Пам'ять»
- Герб Ватутіного
- 25 липня
- Алея липи дрібнолистої
- Хлистунівське відслонення № 2
- Стави (заказник)
- Коробівський заказник
- 26 липня
- Дендропарк Мліївської дослідної станції
- Вікове дерево каштана
- Дубіївка (Черкаський район)
- Звенигородські конгломерати
- Парк «Перемога» (м. Звенигородка)
- Козачанський парк
- Стебнянський (заказник)
- Звенигородський район
- 27 липня
- Дар'ївське (заповідне урочище)
- Дуб пірамідальний (Шполянський район)
- 28 липня
- Тясминський каньйон
Створені шаблони
[ред. код]- 26 липня
Див. також
[ред. код]- Вікіпедія:Проєкт:Тематичний тиждень/Кіровоград + Черкаси
- Вікіпедія:Проєкт:Тематичний тиждень/Черкащина
- Вікіпедія:Проєкт:Тематичний тиждень/Тиждень Черкащини-2
- Вікіпедія:Проєкт:Тематичний тиждень/Місяць Тараса Шевченка
- Вікіпедія:Проєкт:Тематичний тиждень/Черкаський тиждень